Stroje pro rovnání výrobků

Servoelektrické rovnací stroje PEAK PERFORMER od společnosti KOHLER spolehlivě a přesně rovnají tabulový plech a výrobky vyrobené technologiemi vysekávání nebo řezání na laserových, plazmových a plynových řezacích strojích. Rovnání minimalizuje vady rovinnosti, deformace a vnitřního pnutí. Výrazné usnadnění následujících operací ohýbání, svařování a montáže.

Princip spočívá v několikanásobném elasticko – plastickém ohýbání mezi rovnacími válci. Pro každý model je charakteristický tvz. zátěžový graf. Ten ukazuje kombinaci maximální tloušťky rovnaného plechu při dané šířce rovnání a při definované mezi kluzu pro rovnané materiály.

Peak Perfomer

Spolehlivé a přesné rovnání a uvolnění vnitřního napětí v plechu, vysekaných a vyřezaných výrobcích. Usnadnění následujících operací ohýbání, svařování a montáže.

Princip pohonu servoelektrický
Max. tloušťka plechu 3,5 až 66 mm
Šířka materiálu 400 až 3 500 mm
více
Martina Tomaníková

Potřebujete radu? Využijte naší bezplatné konzultace

Rádi s vámi probereme specifické požadavky vaší výroby a navrhneme řešení, které se vyplatí.

 Napište nám

Máte otázky? Poradíme vám, jaké zařízení nejlépe využijete. Napište nám a obratem se ozveme zpět.

Vyšší produktivita díky rovnání na strojích KOHLER PEAK PERFORMER

  • Servoelektrická koncepce stroje, žádné hydraulické systémy – minimální provozní a údržbové náklady při maximální přesnosti rovnání.
  • Patentované elektromechanické řízení rovné mezery „GAP-control“ – vynikající výsledky rovnání hrubých i tvarově složitých výrobků. Vysoká energetická účinnost díky systému, který je zcela bez hydrauliky.
  • Pokročilý ACS systém čištění – umožňuje velmi snadné čištění a výměnu rovných válců a podpěrných kladek díky automaticky plně výsuvným rovnacím kazetám.
  • Patentované otočné a vzájemně zaměnitelné rovnací válce – výrazně prodloužení životnosti rovných válců při rovnání úzkých výrobků na strojích s větší průchozí šířkou.
  • Přímý pohon rovných válců – lepší využití energie, menší opotřebení a snížení hlučnosti. Větší srovnatelný průřez materiálu, proces bez prokluzů chrání povrch plechů, lepší přenos točivého momentu na rovnací válce.

Usnadnění manipulace a zlepšení kvality rovnání

Vstupní a výstupní motoricky poháněné válečkové dráhy s různou délkou výrazně usnadňují operátorům manipulaci s těžkými a rozměrnými výrobky.

Funkce EPS – Edge Protection System snižuje riziko poškození hran na stejném výrobku při jeho vtahování do stejného stroje.

Sledujte, na čem pracujeme