AutoPOL BendSim Unfold

Výkonné programování ohraňovacích lisů.


Možnost zápůjčky
1 / 1

AutoPOL BendSim Unfold

Výkonné programování ohraňovacích lisů.

  • Práce v plném 3D prostředí s importem 3D modelů a 2D výkresů.
  • Automatická volba vhodných nástrojů a ohýbacích sekvencí.
  • 3D simulace se statickou i dynamickou kontrolou možných kolizí.
  • Export ideálního DXF rozvinu pro laserová nebo vysekávací centra.
  • Možnost dávkového zpracování více souborů současně.

Potřebujete radu? Využijte naší bezplatné konzultace

Rádi s vámi probereme specifické požadavky vaší výroby a navrhneme řešení, které se vyplatí.

 Napište nám

Potřebujete radu? Využijte naší bezplatné konzultace

Rádi s vámi probereme specifické požadavky vaší výroby a navrhneme řešení, které se vyplatí.

 Napište nám

Popis technologie

AutoPOL BendSim Unfold

AutoPOL je výkonný offline software do kanceláře. Výhodami jsou práce v 3D prostředí, přímý import 3D modelů z CAD aplikací SolidWorks, Solid Edge, Autodesk Invertor, Parasolid, Catia V4/V5, Pro/ENGINEER, Siemens NX/Unigraphics atd., maximalizace produktivity a záruka přesnosti finálního výrobku.

Programování probíhá ve třech jednoduchých a z velké časti plně automatizovaných krocích.

1. Import a rozvin 3D modelu.

Rozvin 3D modelu do 2D tvaru a návrh možných řešení s ohýbacími sekvencemi, nastavení dorazů, volba optimálních nástrojů, návrh segmentace a umístění pracovních stanic. V nastaveních umožňuje definovat priority, např. preferované nástroje, minimum převracení a rotace s výrobkem, práce na stanicích, používanou dorazovou plochu. V každém kroku automatického návrhu je možná optimalizace programu v manuálním režimu, např. upravit ohýbací sekvence, změnit nástroje nebo dorazovou plochu.

2. Simulace ohýbání.

Kompletní simulace 3D ohýbání se statickou i dynamickou kontrolou kolizí s nástroji, včetně kontroly průniků razníků do matric, aby např. při práci na stanicích nedošlo k jejich kolizi. Při kontrole zohledňuje i odpružení materiálu při ohybu a ověří možné kolize s částmi ohraňovacího lisu, jako je dorazový systém, beran, stůl.

3. Export dat pro výrobu.

Vygenerování NC programu pro daný ohraňovací lis, výrobní postup v PDF a DXF ideálního rozvinu. Rozvin je vypočten se správným zkrácením pro konkrétní ohraňovací nástroje a přímo použitelný pro laserová nebo vysekávací centra ve vlastní výrobě nebo v kooperaci. Po ohnutí bude mít výrobek přesné rozměry, jak bylo požadováno na vstupním 3D modelu. Součástí výstupních dat je i přesný odhad času potřebného na ohraňování.

V řídicím systému s duální nebo rozdělenou obrazovkou se na spodní obrazovce zobrazí NC program s 3D náhledy ohýbacích kroků. Na horní obrazovce se paralelně zobrazí další údaje, jako jsou výkres výrobku, výrobní postup, video, fotografie, poznámky atd.

AutoPOL je vhodný zejména pro prototypovou, zakázkovou a malosériovou výrobu, kde se ztrácí mnoho času programováním na lisu. Offline programování maximalizuje produktivitu, programátor v kanceláři vytvoří ideální program bez potřeby odstávky lisu. Kompletní zpracování programu, od importu 3D modelu až po vygenerování výstupních dat, trvá pouze několik minut. Uživatelsky je AutoPOL velmi příjemný, na zaškolení postačují pouze 2 dny.

Standardní paket obsahuje import a rozvin 3D modelů z CAD aplikací ve formátech STEP, SAT, IGES, IGS, ale i 2D výkresů ve formátech DXF, DWG. K dispozici je Designer paket s možností konstrukce jednoduchých tvarů v 2D a 3D prostředí.

Videa a reference (1 z 1)

Ke stažení

AutoPOL
1MB

Stáhnout

Canmet CZ
5MB

Stáhnout

Máte otázky? Poradíme vám, jaké zařízení nejlépe využijete. Napište nám a obratem se ozveme zpět.

Sledujte, na čem pracujeme