Laserový řezací stroj eSmart

Ekonomické a produktivní laserové centrum. Vynikající výkon a malá zastavěná plocha.


1 / 1

Laserový řezací stroj eSmart

Ekonomické a produktivní laserové centrum. Vynikající výkon a malá zastavěná plocha.

  • Přímé lineární pohony pro všechny osy X/Y/Z, max. zrychlení 2 G.

  • Kompaktní konstrukce, malá zastavěná plocha.

  • Ekologická automatická výměna stolů bez použití hydrauliky.

  • Ochranné sklíčko v řezné hlavě až 355 mm nad řezaným materiálem.

  • Komfortní obsluha, přístup k vykládacímu stolu ze všech stran.

Potřebujete radu? Využijte naší bezplatné konzultace

Rádi s vámi probereme specifické požadavky vaší výroby a navrhneme řešení, které se vyplatí.

 Napište nám

Potřebujete radu? Využijte naší bezplatné konzultace

Rádi s vámi probereme specifické požadavky vaší výroby a navrhneme řešení, které se vyplatí.

 Napište nám

Popis technologie

Rám laserového centra tvoří masivní monolit odlitý z polymerbetonu – syntetického granitu, který má až stonásobně vyšší koeficient tlumení vibrací a desetkrát nižší tepelnou délkovou roztažnost v porovnání s ocelovým rámem. Unikátní způsob automatické výměny stolů s časem výměny stolů kratším než 25 vteřin.

Pevnolátkové fiber zdroje IPG Photonics poskytují maximální možný výkon, účinnost a provozní spolehlivost. S výkonem až 10 kW garantují konkurenceschopné řezání i tlustých plechů.

Možnosti technologie

Kompaktní konstrukce ušetří mnoho místa ve výrobních prostorách s omezenou plochou. Jsou jednoduše použitelné, což zaručuje rychlý rozběh výroby.

Stroje eSmart jsou dokonalým řešením pro společnosti, které dělají první kroky v používání laserové technologie, nebo které vyžadují přesné řezání výrobků v menších sériích.

Software

EAGLE standardně používá výlučně programovací software MYESOFT. Do značné míry se podílela na vývoji tohoto softwaru a implementaci nejnovějších laserových funkcí do programovacího procesu. Nespornou výhodou MYESFOT je jeho univerzálnost, která umožňuje programovat laserová centra, plazmy nebo vysekávací lisy i od jiných výrobců.

Možnosti software

Automatizace

Společnost EAGLE si velmi dobře uvědomuje hrozivý nedostatek odborné a technicky kvalifikované pracovní síly v průmyslových odvětvích v celé EU a proto dokážeme představit hned několik řešení v oblasti manipulace
a automatizace.

Automatizace procesu zvyšuje nejen produktivitu, ale současně i bezpečnost a spolehlivost plánování výroby. Dalším faktorem je značná úspora skladového a manipulačního prostoru.

Možnosti automatizace

EAGLE Loading Unit – automatický zakladač

V případě Loading Unit se jedná o plně automatické řešení zakládání výchozího materiálu. Je plně integrován s laserovým centrem a propojený s CNC řízením laseru. Instalace je velmi jednoduchá a rychlá, nároky na zastavěný prostor jsou minimální.

Cyklus naložení plechu trvá pouze 55 vteřin a probíhá bez zásahu obsluhy. Loading Unit je dostupný pro běžné formáty plechu 1250 x 2500 mm, 1500 x 3000 mm a 2000 x 4000 mm. Max. tloušťka plechu je pro všechny formáty 25 mm.

Pro lepší oddělování plechových tabulí se používají separační magnety umístěné po obvodu stolu. Jako opce je k dispozici i detekce zdvojených plechů pro další zvýšení bezpečnosti zakládacího procesu. Jednotlivé přísavky se dají manuálně ovládat, což umožňuje i manipulaci s nestandardními formáty, případně se zbytky a přístřihy.

Technická specifikace

EAGLE eSmart 1530
Formát plechu bez repozice mm 1500 x 3000
Výkon laserového zdroje kW 2 až 10
Zrychlení os G 2
Max. simultánní polohovací rychlost os m/min 170
Max. řezná rychlost m/min 100

Videa a reference (1 z 1)

Ke stažení

EAGLE 2022
32MB

Stáhnout

EAGLE eSmart technická data
9MB

Stáhnout

Canmet CZ
5MB

Stáhnout

Máte otázky? Poradíme vám, jaké zařízení nejlépe využijete. Napište nám a obratem se ozveme zpět.

Sledujte, na čem pracujeme