Zhodnocení mezinárodního strojírenského veletrhu

Rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za to, že jste nás navštívili na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Bylo nám potěšením Vás osobně přivítat, podělit se o naše zkušenosti, představit Vám naše novinky, trendy, poradit při výběru vhodné technologie a rovněž si příjemně s Vámi popovídat.

V letošním roce jsme Vám mohli představit laser Eagle iNspire 1530 s laserovým výkonem až 15 kW! Již v minulém roce jsme s výkonem 12kW konkurenci zcela zastínili, letos se však náskok ještě prohloubil. Unikátní kombinace rámu odlitého z kompozitního materiálu, lineární pohony ve všech třech osách, řezací most z karbonu, řezná hlava eVa vlastní konstrukce a již vzpomenutý laserový výkon řadí Eagle iNspire na nejvyšší příčku v současnosti.

V sekci ohýbání na lisech SafanDarley jsme zaznamenali veliký zájem o předvádění laserového měření úhlů E-Bend L Blue na unikátním lisu SafanDarley H-Brake 110.31 Hybrid. S lisovací sílou 1100 kN, pouhými 18 litry oleje a rychlostí beranu až 230 mm/sec. se nesporně jedná o nejrychlejší, nejpřesnější a provozně nejúspornější ohraňovací lis současnosti.

Tradičně veliký zájem byl o servoelektrický lis SafanDarley E-Brake, tentokrát s lisovací sílou 500 kN, délkou 2050 mm a kromě CNC bombírovacího stolu taky s mimořádnou volitelnou výbavou.

Vystavené tabulové nůžky SafanDarley M-Shear opět prokázaly, že na poli přesného stříhaní v současnosti již není žádný relevantní konkurent. Vystavené nůžky si tak na MSV našly nového majitele v oblasti výroby vzduchotechniky.

Premiéru měly letos dvě další technologie: poloautomatické ohýbací centrum RAS XLTbend 71.30 a válcová rovnačka plechu KOHLER Peak Performer 40P. V obou případech se jedná o špičkové německé produkty pro ohýbání, resp. rovnání výpalků a výlisků.

V našem softwarovém koutku probíhaly demonstrace CAD/CAM software AutoPOL, Bendex a eSoft čímž jsme vyslali jasný signál, že se pro nás Industry 4.0 stáva samozřejmostí.

Budeme se těšit na další setkání s Vámi a oboustranně přínosnou spolupráci.